Stauss - cihlové pletivo

NOSNÉ CIHLOVÉ PLETIVO STAUSS

univerzální nosič omítek
Siegfried V. Müller
Telefon: +420 774 905 607
info@stauss.cz
Co je pletivo Stauss
Použití
Klima cihlového domu
Ceník
Aktuality
Fanclub FB Stauss

STAUSS DĚLÁ DŮM DOMEM
OD ROKU 1880

ORIGINAL • PATENT • MADE IN AUSTRIA

Použití pletiva Stauss v domě.

JÍLOVÉ OMÍTKY

15. 5. 2018

Hodnota přírodních materiálů a jejich příznivý vliv na psychické, mentální a fyzické zdraví člověka jsou zcela nenahraditelné čímkoli jiným.

Hliněné omítky vytváří zdravé a příjemné prostředí doma i v práci, dodají každému protoru jedinečnou atmosféru a barvu.

Jíl je složen převážně z oxidů křemíku (zhruba 45 % SiO₂) a hlíníku (zhruba 40 % Al₂O₃) s příměsí dalších oxidů. Obě složky jsou spojeny atomy kyslíku. Z toho důvodu jíl přijímá do své struktury různé ionty nebo molekuly, což způsobuje žádané vlastnosti omítek jako je regulace vlhkosti v místnostech, nebo pohlcování pachů*. Jílová omítka má antistatické a protiplísňové vlastnosti. V zimě hřeje a v létě chladí, vytváří zdravé a vyvážené interierové klima.

Mezi základní vlastnosti jílových omítek patří:

  • energetický potenciál hlíny, který dodává interieru příjemné harmonické klima,
  • schopnost tlumit a pohlcovat negativní energie, záření a pachy,
  • zdravotní nezávadnost,
  • dynamická regulace vzdušné vlhkosti,
  • vysoká protipožární odolnost (zvyšuje též protipožární odolnost hořlavých materiálů skrytých pod hlínou),
  • téměř nulová ekologická stopa a nízká energetická náročnost,
  • možnost opakovaně zpracovávat již použitou či zbylou hlínu, jejíž životnost je nekonečná,
  • vysoký estetický potenciál hlíny: lze vytvořit úžasná stavební díla s neopakovatelnou atmosférou, energií, klimatem a vůní.

Staňte se i Vy tím, kdo budete zmíněnou nádheru a harmonii zakoušet ve svých domovech, na pracovištích, ve školách či v jiných prostorách.

———

*) VÚT Brno. Fakulta stavební, SLÁMA Jakub. Bakalářská práce: Perspektiva a využití jílů s nízkou tepletou slinutí v cihlářské technologii. 2014. Dostupné z: https://www.vutbr.cz/

 

BVV – stavební veletrh – dřevostavby

4. 5. 2017

Na brněnském výstavišti proběhl ve dnech 26.-29.4. 2017 tradiční stavební veletrh. Na veletrhu byly prezentovány hlavně lehké dřevostavby pro bydlení. Většina vystavujících firem prezentovala montované stavby z modulů, či certifikované stavebnicové systémy.

Tyto systémy jsou dodávané bez interiérových omítek. Jako finální povrch používají cementové, sádrové a podobné plotny a pro zákazníky si vystačí se sdělením, že tyto je možno opatřit pouze malířským nátěrem a bydlení je hotovo. Ano, pro někoho to tak být může. Tady, kde ostatní končí, my začínáme.

Zaměřujeme se na zdravé bydlení, klima a životní pocit. Ten dodá nejlépe přírodní materiál. Člověku je nejbližší jílová omítka, která ve spojení s pletivem Stauss zajistí v interieru příjemnou 50% vlhkost vzduchu.

Pletivo Stauss nese 5 kg cihlokeramické masy na 1 m², která pojme až 0,5 l vody při 100 % vlhkosti vzduchu. Ve spojení s jílovou omítkou mají stěny absorpci ještě větší. Tato neviditelná vlastnost vytvoří v sádrokartonové či betonové stavbě klima zděnného domu. Toto je žádaná vlastnost nejen ve vlhkem namáhaných prostorách jako jsou kuchyně, nebo koupelny, ale i v obytných místnostech.

Pletivo Stauss je ohebné ve všech třech osách, takže z něj jdou snadno modelovat například římsy. klenby, či designové prvky bez rizika trhlin ve finálním štuku. Jednoduše a úsporně se omítá i při stropních aplikacích, protože štuk drží na pletivu skutečně dokonale. Omítnuté pletivo má vynikající protipožární vlastnosti díky cihlokeramické hmotě vypálené na pletivu.

Pletivo Stauss bylo jako nosič omítek zkonstruováno již v roce 1880. Na rozdíl od soudobých materiálů, u kterých není zřejmé, jak se budou chovat po 15 či 30 letech, je cihlové pletivo Stauss prověřeno více než stoletím. Stauss má skvělý poměr výkon–cena. Je perfektní volbou pro realizace, vyžadující dlouhodobou trvanlivost a užitnou hodnotu.

 

vlocka.svg